Zámek Laxenburg, největší podzemní jezero v Evropě a čokoládovna Hauswirth
Pojeďte ochutnat kvalitní čokoládu do firmy Hauswirth, nechte se okouzlit impozantní zahradou zámeckého parku v Laxenburgu s nádherným zámkem Franzesburg a užijte si plavbu po největším podzemním jezeře v Evropě - Seegrotte.
Nejdříve navštívíme firemní prodejnu čokoládovny Hauswirth, jejichž výrobky ochutnáte a můžete zakoupit. Zámecký park v Laxenburgu s impozantní zahradou je tvořen s láskou a hravostí, s množstvím zábavných staveb, mystických jeskyň. Dominantou zahrady je hrad Franzesburg, kde císař Fratišek Jozef s císařovnou Sissi trávili po velkolepé svatbě medové týdny. Plavba po podzemním jezeře a prohlídka podzemních prostor, kde nacisté vyráběli letadla.
Zvolený termín:09.05.2020
Cena:749 Kč 649 Kč - sleva 13%
Typ:Poznávací
Země:Rakousko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Nejdříve navštívíme čokoládovnu Hauswirth, kde shlédnete dokumentarní film o firmě a výrobě čokolády, prohlédnete si výrobní prostory a navštívíte firemní prodejnu s možností ochutnávky a nákupu různých čokoládových pochoutek. (Pokud jedete na výlet v sobotu, většinou linky nejedou). Pak pojedeme do Laxenburgu. Na uměle vybudovaném jezeře můžete navštívit zámek Franzensburg, který obklopuje 25 hektarů rybníků a vodních kanálů. Odpoledne nás bude čekat plavba po největším podzemním jezeře v Evropě Seegrotte Hinterbrühlu.
Odjezdová místa:
Trasa 1.: Brno, Janáčkovo divadlo v 7:45 hod.
Trasa 2.: Praha (stanice metra Opatov - viz bod na mapě) v 5:30 hod., Jihlava (čerpací stanice ÖMV Pávov, směr Brno ) v 7:00 hod.
Návrat do Brna okolo 20:30 hodin, do Prahy okolo 22:30 hodin.

Naše první zastávka bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Prohlédnete si výrobní prostory s průvodcem, ochutnáte místní výrobky a kdo bude chtít, může si čokoládové pochoutky zakoupit. Určitě všichni znáte duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů, velikonočních zajíčků.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou zatopeného sádrovcového dolu Seegrotte, kde nás čeká plavba po největším podzemním jezeře v Evropě. Během druhé světové války "Seegrotte" bylo zabaveno německými vojenskými silami. V podzemí byla vybudována továrna na letadla. Bylo zde vyrobeno jednoho z prvních jetfighters světa, "Heinkel He 162 Salamander". Toto letadlo bylo jednou z tajných zbraní německého Luftwaffe.

V odpoledních hodinách se vypravíme do Laxenburgu, kde navštívíme vodní zámek Franzesburg. Císař František II. nechal postavit tuto napodobeninu středověkého hradu na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera. Laxenburský zámecký park, která má rozlohu 280 hektarů, je považován za ukázkový příklad historického zahradnického umění 18. a 19. století. Zámecký park Laxenburg je jako celek pod památkovou ochranou a celý je zapsán na seznamu Natura 2000. Franzesburg je spjat s císařovnou Sisi, která zde strávila medové týdny s císařem Františkem Josefem. Na zámku Laxenburg sa narodil i její syn korunní princ Rudolf. Laxenburg je místo, kde si můžete odpočinout - projít se po parku, projet se vláčkem či loďkou po jezeře.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, vstup do čokoládovny a služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Ceny vstupného: vstup do jeskyně včetně projíždky lodí, vstup do zámku Laxenburg (vstup do parku, přívoz, prohlídka zámku s audioprůvodcem v češtině) - celkem 620 Kč dospělý, 480 Kč dítě do 14 let. Pokud máte zájem o prohlídky, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.

Důležité upozornění: V současnosti je sádrovcový důl Seegrotte, ve kterém se nachází největší podzemní jezero v Evropě, uzavřen. Pokud nebude sádrovcový důl otevřený, bude zvolený náhradní program.

Zámek Franzesburg je umístěný v nádherném parku se spoustou vodních plochNa umělých jezírkách v okolí zámku Franzesburg je neustále rušnoNejkrásnější pohledy na zámek Franzesburg se naskýtají z loďky"Čekárna" v zámku Franzesburg - místnost, ve které čekali vyslanci na přijetíInteriér zámku Franzesburg
Plavba loďkou po největším podzemním jezeře v EvropěSeegrotte - největší podzemní jezero v EvropěSeegrotte - největší podzemní jezero v EvropěSeegrotte - největší podzemní jezero v EvropěSeegrotte
SeegrotteSeegrotteSeegrotteVelikonoční zajíčci - výrobek firmy HauswirthVelikonoční vajíčka - výrobek firmy Hauswirth


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena na osobu - odjezd z Brna 649,00 Kč
Vstupné Seegrotte a Laxenburg - osoba starší 14-ti let 620,00 Kč
Vstupné Seegrotte a Laxenburg - osoba do 14-ti let 480,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba do 69 let 50,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba 70 let a více 90,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Výlety Evropou, Všechna práva vyhrazena