Pohádkové zámky šíleného krále – Neuschwanstein a Linderhof
Zámek Neuschwanstein vznikl jako výplod pomatené mysli bavorského krále Ludvíka II. a dnes je zhmotněním všech romantických představ, pohádek a snů. Další Ludvíkův zámek, rokokový zámek Linderhof, byl postaven podle vzoru francouzských králů.
Věžemi ověnčená silueta zámku Neuschwanstein se stala inspirací Waltu Disneymu pro zámek Sněhurky. Zámek je umístěn na vysokém skalnatém vrchu v bavorských Alpách. Francouzský Versailles sloužil jako předloha při stavbě zámku Linderhof. Nádherný je park o rozloze 198 ha a zahrada se slavnou jeskyní Grotto, která byla vystavěna jako ilustrace prvního dějství Wagnerova Tannhäusera.
Zvolený termín:23.05.2020
Cena:1399 Kč 1199 Kč - sleva 14%
Typ:Poznávací
Země:Německo
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Příjezd k zámku Neuschwanstein okolo 8.00 hodin ráno. Prohlídka zámku, osobní volno. Zámek patří k těm nejpopulárnějším a nejznámějším i díky dětským puzzlům, fotografiím a reprodukcím. Odpoledne navštívíme další Ludvíkův zámek, rokokový zámek Linderhof, který byl postaven podle vzoru francouzských králů v nádherné horské krajině. Osobní volno. Jeskyně Grotto je v součané době zavřená, probíhá rekonstrukce. Příjezd do Prahy okolo půlnoci.
Odjezdová místa:
Praha Zličín (parkoviště autobusů pod nákupním centrem Metropole Zličín - metro - viz bod na mapě) v 00.45 hodin. Plzeň, Olympia Písecká – Plzeň, parkoviště před obchodním domem Intersport v 1.45 hodin.

Zámek Neuschwanstein

Podivínský král stavěl zámky výhradně pro sebe. Stavěl je na málo přístupných místech a utíkal do nich před lidmi, aby se oddával romantickým představám o středověku a germánských mýtech. Byl velkým milovníkem Wagnerovy hudby, ale měl fobii z lidí. Proto v divadle, které se rozhodl navštívit, nesměl být kromě něj ani jediný divák. Zámek Neuschwanstein budovaný dlouhých 17 let byl dokončen v roce 1886. Jeho stavba stála přinejmenším dvanáct milionů marek, což byla tehdy obrovská suma. Má na 200 pokojů, jsou zde vynikající řemeslné práce a luxusní vybavení. Skutečně fascinující dojem vyvolávají trůnní a hudební sál, vyzdobené obrazovými cykly. U královy pracovny je dokonce i malá umělá jeskyně. Od zámku jsou krásné výhledy na Alpy.

Zámek Linderhof

Zámek byl postaven v roce 1870 nedaleko Oberammergau a to v  rokokovém stylu. Je nejmenším, ale nejkrásnějším ze zámků, které nechal Ludvík vybudovat a také zde nejraději pobýval. Dá se říci, že při stavbě mu za vzor sloužil Versailles. Vstupní hala je obklopena červenými mramorovými pilastry a stojí zde jezdecká socha Ludvíka XIV. Západní gobelínový pokoj je monumentální soukromou místností. Pokoj je bohatě malířsky vyzdoben a jsou zde staré hudební nástroje. Kromě zámku je zde i okouzlující park o rozloze 198 ha a zahrada se slavnou jeskyní Grotto, která byla vystavěna jako ilustrace prvního dějství Wagnerova Tannhäusera.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Vstupné do zámku Neuschwanstein a do zámku Linderhof včetně rezervačních poplatků 680 Kč, děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma, platí pouze rezervační poplatky 130 Kč. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.
Prohlídky jsou v českém jazyce.

NeuschwansteinNeuschwanstein Neuschwanstein NeuschwansteinNeuschwanstein
LinderhofLinderhofLinderhof - jeskyně GrottoLinderhofLinderhof -  zámecká zahrada


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena na osobu - odjezd z Prahy 1199,00 Kč
Cena na osobu - odjezd z Plzně 1199,00 Kč
Vstupné Neuschwanstein a Linderhof a rezervační poplatky - dospělý od 19 let 680,00 Kč
Vstupné Neuschwanstein a Linderhof a rezervační poplatky - dítě do 18 let 130,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba do 69 let 50,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba 70 let a více 90,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Výlety Evropou, Všechna práva vyhrazena