Zvolený termín:
Cena:
Typ:
Země:
Délka:
Doprava:
Strava:

Popis


Mezinárodní výstava orchidej

Navštivíte mezinárodní výstavu orchidejí ve Vídni, kde budete moci obdivovat orchideje z celého světa. Potěší Vás množství barev a vůní těchto atraktivních květů. Budete si zde moci koupit různé odrůdy orchidejí, které v běžných květinářstvích neseženete.

Město Vídeň

Odpoledne následuje prohlídka města s průvodcem: nová radnice, kterou postavil F. von Schmidt, Herrengasse se šlechtickými paláci, také Hofburg a neopomenete ani uchvacující dóm sv. Štěpána. Osobní volno.

Vídeň je hlavní město a zároveň nejmenší spolková země Rakouska. Leží na Dunaji a je největším a také nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. V současnosti má asi 1,6 miliónu obyvatel. V minulosti se zde usadilo mnoho spoluobčanů z Českých zemí. Vídeň je jedním ze světových velkoměst a sídel mezinárodních organizací (např. UNOOSA, OPEC, OBSE). Návštěvníkům se ve Vídni nabízí na odiv především historie a tradice, ale užijete si i multikulturnosti nebo extravagance. Ve Vídni se v harmonickém celku snoubí nejrůznější protiklady: středověký kostel sv. Ruprechta s gotickým Svatoštěpánským dómem, se styly pětisetletého císařského dvora, s vrcholně barokními zámky Belvederem a Schönbrunnem, se secesními paláci i kancelářskými baštami UNO-City. Pláže na Donauinselu se střídají s úrodnými vinicemi, skvostné kavárny a restaurace v centru města s tmavými ošuntělými putykami v okrajových čtvrtích. Vídeň se otevřela světu, ale dokázala si zachovat i svůj starý šarm dávných staletí a lesk slavných dějin. Zůstaly fiakry na hradním nádvoří i přeslazené dorty v kavárnách.

© Výlety Evropou, Všechna práva vyhrazena