665 schodů k vrcholu skalního města a skalní bludiště
Neobvyklé skalní město i bludiště v Polsku jsou turistické atrakce, kterou stojí za to navštívit. Pohledy na skalní útvary probudí fantazii a nadšení snad u každého návštěvníka.
Vystoupáte po 665 schodů k vrcholu skalního města, budete se proplétat mezi několikametrovými skalami ke skalnímu útvarům, podíváte do okolí ze skalních teras.
Zvolený termín:02.05.2020
Cena:699 Kč 599 Kč - sleva 14%
Typ:Turistický, Poznávací
Země:Polsko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Skalní labyrint v Bludných skalách je bludiště pískovcových bloků a stovek štěrbin, slepých uliček a stezek, někdy až neskutečně úzkých. Připravte se na to, že v mnoha místech se budete prodírat opravdu jako myšky, někde i v podřepu. Na okruhu uvidíte řadu skalních hřibů, bašt, stolů, projdete několika tunely a bránami. Trasa je dlouhá necelý kilometr a ze sevření skal se vymaníte až po více než jedné hodině. Celková délka trasy je cca 1,5 km, náročnost lehká. Skalní město Szczeliniec je každopádně impozantní skalní útes, ohromná pískovcová troska. Pěší okruh skalami je asi dva a půl kilometrů dlouhý, ale počítejte se značným převýšením, mnoha sty schody a místy nesnadno prostupným terénem. Obzor se naopak rozjasní, když se dostanete na okraj skalní plošiny. Několik vyhlídek opatřených zábradlím skýtá nádherná panoramata. Celková délka trasy je cca 8 km, náročnost lehká. V rámci osobního volna můžete navštívit naučně-zábavní park s dinosaury, nakoupit ve stáncích s občerstvením a upomínkovými předměty. Návrat do ČR okolo 21.00 hodiny.

665 schodů k vrcholu Velké Hejšoviny

Stolová hora je tvořena ze dvou vrcholů: Velkou Hejšovinou a mělkým sedlem oddělenou Hejšovinou Malou. Ta je však pro turisty uzavřena z důvodu četných hnízdišť řady chráněných druhů ptáků. Velká Hejšovina se nachází nedaleko česko-polských hranic. Jedná se o mohutnou plošinu s krásným skalním městem, která vystupuje nad okolní terén a je ohraničena téměř ze všech stran vysokými pískovcovými stěnami. Rozsáhlé skalní bludiště se nacházíNa vrcholu Velké Hejšoviny. Z mnoha vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí pěkné pohledy na okolní české i polské hory a na Broumovskou a Noworudskou kotlinu.

Bloudění v Bludných skalách

Krásné bloudění si můžete dopřát v labyrintu rozsedlin (6-11 m hluboké) rozdělujících mohutné bloky skal a utvářející síť průchodů - bludiště. Prohlídková trasa zpřístupňuje nejzajímavější partie Bludných skal. Čekají na vás rozmanité skalní brány, stoly, bašty, hřiby i tunely. Průchod je v některých místech opravdu úzký. Určitě si nenechte ujít i tzv. Skalní číši, ze které se Vám naskytne jedinečný rozhled na Velkou a Malou Hejšovinu, Machovsko a Broumovsko.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do objektů
Vstupné: do obou skalních měst dohromady: dospělý 20,00 PLN, dítě do 18-ti let a senioři 10,00 PLN. Možno platit kartou. Ceny vstupného platné v roce 2019.

Bludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a Hejšovina
Bludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a Hejšovina
Bludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a HejšovinaBludné skály a Hejšovina


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena na osobu - odjezd z Prahy 599,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Hradce Králové 599,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Jaroměře 599,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Náchoda 599,00 Kč
Cestovní pojištění do 69 let 50,00 Kč
Cestovní pojištění 70 let a více 90,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Výlety Evropou, Všechna práva vyhrazena