Levandulové týdny v Tihany
I Vy zbožňujete úžasnou vůni levandule? Pak si nenechejte ujít festival určený této krásné a voňavé rostlině, který se koná v malebné maďarské vesničce Tihany.
Objevte kousek Provensálska na břehu Balatonu a převěčte se na vlastní oči, co vše se dá z květů levandule vyrobit. Určitě neodoláte levandulovým džemům, koláčům, sirupům, zmrzlinám, kosmetice nebo textilním výrobkům.
Zvolený termín:termíny nejsou vypsané
Cena:1190 Kč
Typ:Poznávací, Zábava a relax
Země:Maďarsko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Brna v 5:30 hodin, příjezd do Tihany okolo 10:00 hod. Následuje prohlídka vesničky s průvodcem. Osobní volno.V rámci osobního volna si můžete nasbírat voňavé květy levandule přímo na poli. Odvezete si tak vlastnoručně nasbíraný sáček levandule, který Vám provoní skříň či pokoj. Nakoupíte výrobky z levandule na levandulových trzích, můžete navštívit muzeum levandule. Pobyt v Tihany cca 7 hodin. Návrat do Brna okolo 22:00 hod.

Levandule v Tihany

Už staří Řekové poznali blahodarné účinky levandule. V Tihany začali s pěstování levandule na začátku 20. století. Tento rok se bude konat již 14. ročník levandulového festivalu, na kterém se můžete pokochat fialovými poli, nadýchat se vůni levandule a nakoupit vše možné a nemožné z levandule.

Tihany

Městečko Tihany trůní na 80 m vysokém návrší táhnoucím se podél východního břehu poloostrova jezera Balatonu. Pro svou půvabnou polohu, překrásnou přírodu i historické památky je Tihany nejnavštěvovanějším místem Balatonu. Je vulkanického původu, vypíná se vysoko nad hladinu jezera a na jeho vrcholu je krásný kostel s klášterem, který dominuje celému širému okolí. Z místa je také jeden z nejkrásnějších výhledů na Balaton. Pod útesem je vnitřní přístav a pláž.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodce.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné.
Vstupné: samosběr levandule na levandulovém poli - od cca 600 HUF/osoba – cca 2 €/osoba (záleží na velikosti sáčku).

Tihany a levanduleTihany a levanduleTihany a levanduleLevandulové pole v TihanyLevandulové pole v Tihany
TihanyTihany a levanduleLevandulová zmrzlinaLevandulový zákusekTihany
© Výlety Evropou, Všechna práva vyhrazena