Hitlerovo tajemné podzemí v Sovích horách
Projekt „Riese“ je jedna z největších neukončených vojenských staveb Třetí říše. Již dlouhá léta láká „Riese“ dobrodruhy a badatelé tajemství.
Navštívíte záhadnou stavbu Mucholapku, komplex Walimských štol a podzemí Włodarze, dvě ze sedmi lokalit projektu „Riese“, který byl nacistickým Německem realizován během 2. světové války v Sovích horách.
Zvolený termín:30.05.2020
Cena:999 Kč 799 Kč - sleva 20%
Typ:Poznávací
Země:Polsko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Prahy z Černého Mostu (metro - viz bod na mapě) v 5.45 hodin. Příjezd k Mucholapce, prohlídka objektu s průvodcem. Osobní volno. Návštěva podzemí, kde se vyráběly výbušniny pro hloubení podzemních měst projektu Riese. Popisky na panelech jsou v českém jazyce. Přejezd k Walimským štolám. Prohlídka s průvodcem. Posledním odjektem, který navštívíte je podzemí Wlodarz, které si taky prohlédnete s průvodcem, shlédnete v podzemí kino a část trasy pojedete na lodičkách. Návrat do Prahy v okolo 23.00 hodiny.

Nejdříve navšívíte Mucholapku. Záhadná stavba - co zvon vlastně představuje? Názory se různí, přičemž eskalují od zázračné zbraně, přes pohon létajících disků až po stroj času. Mnoho odborníků se však domnívá, že stavba sloužila jako betonová základová deska chladící věže využívané uhelným dolem. Zvláštní tvar i proporce objektu a fakt, že se nedaleko nacházejí podzemní prostory z doby nacistické Třetí říše, tak doslova dráždí fantazii.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou Walimské štoly. V podzemích projdete trasu dlouhou 500 m. Do podzemí vedou tři rovnoběžné štoly a systém podzemních chodeb má objem celkem 14 000 m³. Uvidíte zde v životním měřítku maketu střely V2 s délkou 13 m, kterou vyrábělo Německo během 2. světové války. V podzemích spatříte i maketu střely V1 – německé zbraně zpracované pro útoky na Anglii a Belgii. Turistický okruh je vybaven multimediálními prvky.

V odpoledních hodinách se vydáte do štoly Włodarz. Tento obrovský komplex je protkaný velkým množstvím chodeb, které se protínají v pravém úhlu a vytvářejí mřížku. Nachází se zde jedna z největších nedokončených hal. Asi jedna osmina projektu je zaplavena vodou. Při prohlídce shlédnete film o projektu Riese a objektu Włodarz. Projdete se v podzemí labyrintem chodeb, po ocelových schodech vstoupíte do „druhého“ patra, poplujete v loďkách, spatříte částečně vybetonovanou klenbu podzemního tunelu a mnoho dalšího.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Ceny vstupného - Mucholapka, Walimské štoly, Wlodarz, překladatelé - celkem 550 Kč/osoba. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek včetně překladatele, je nutno vstupenku v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy. Vstupné a překladatel se zajišťuje pouze do všech objektů.

MucholapkaMucholapkaMucholapkaMucholapkaValimské štoly
Valimské štolyValimské štolyValimské štolyValimské štoly - vstupWlodarz
WlodarzWlodarzWlodarzWlodarzWlodarz
WlodarzWlodarzWlodarz


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Prahy 799,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Hradce Králové 799,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Jaroměře 799,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Náchoda 799,00 Kč
Vstupné podzemní města Walim a Wlodarz a Mucholapka 550,00 Kč
Cestovní pojištění do 69 let 50,00 Kč
Cestovní pojištění 70 let a více 90,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Výlety Evropou, Všechna práva vyhrazena