Za krásami Českosaského Švýcarska
Nádherné pískovcové skály, skalní města či úchvatné soutěsky v Hřensku. Největší perly Českosaského Švýcarska za jediný den.
Projdete se na vyhlídkové terase Bastei, odkud se rozhlédnete po labském údolí a uvidíte nádherné pískovcové útvary. V lodičkách proplujete Edmundovou a Divokou soutěskou v Hřensku.
Cena:
Termíny: nejsou vypsané
Nástupní místa: Praha
Typ: Poznávací, Turistický, Zábava a relax
Země: Česká republika

Popis


Odjezd autobusem ráno okolo 7.30 hodin z Prahy. Nejdříve půjdete na vyhlídkovou terasu Bastei, odkud se rozhlédnete po labském údolí, uvidíte nádherné pískovcové útvary. Autobusem pak přejedete k Edmundove a Divoké soutěsce. Soutěsky proplujete na lodičkách a autobus na vás opět počká v Hřensku. Návrat do Prahy okolo 20.30 hodin.

 

Vyhlídková terasa Bastei

Jednou z nejlákavějších turistických atrakcí Saského Švýcarska je vyhlídková plošina Bastei, česky Bašta. Ze skalní vyhlídky se pokocháte pohledem na malebné údolí Labe, unikátní kamenný most Basteibrücke a zříceninu hradu Neurathen s vyhlídkami do skalního města. Hrad můžete navštívit individuálně, nechybí zde kovové žebříky, schody a mosty. Zaplatíte vstupné 2,50 €.

Divoká a Edmundova soutěska

Soutěsky jsou přístupné pouze plavbou v lodičkách. Mají podobu skalnatého kaňonu se strmými, často kolmými stěnami, vysokými 50 – 150 metrů. Některé části skal se v dávné minulosti utrhly a sesuly na dno soutěsky. Mnohé skalní věže mají zajímavé tvary - Skalní rodina, Strážce aj. Převozník pohání lodičku bidlem, v průběhu plavby podává výklad o historii a současnosti soutěsek, popisuje roztodivné skalní útvary – tzv. obyvatele soutěsek.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického doprovodu.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění a jízdenky na loďkách v Divoké soutěsce i v Edmundově soutěsce.
Cena jízdenek obě soutěsky dohromady - 200 Kč dospělý, 90 Kč děti a důchodci