Jánošíkove diery a Malý a Velký Rozsutec
Soutěsky, kaňony, vodopády a mnoho dalšího vás čeká v Jánošíkových dierách!
Výlet na celý den protkaný dobrodružným lezením po žebřících, chozením po lávkách!
Cena:
Termíny: nejsou vypsané
Nástupní místa: Brno, Uherské Hradiště, Uherský Brod
Typ: Turistický
Země: Slovensko

PopisOdjezd z Brna od Janáčkova divadla v 4.30 hod., zastávka v Uherském Hradišti a Uherském Brodu. Celý den strávíte v horách. Jsou pro vás připraveny různé varianty tras. Průvodce Vás bude provázet na trase přes Dolné, Nové a Horné Diery. Možnost návštěvy obce Terchové. Odjezd v podvečerních hodinách, příjezd do Brna okolo 22.00 hodin.

Trasa s průvodcem: Z Bielého Potoka přes Nové Janošíkové diery – kaňon s překrásnými vodopády - do sedla Podžiar, poté vystoupáme po žebřících, můstcích a lávkách Hornými dierami na rozcestník Pod Tanečnicou a zpět přes Dolné diery do Bielého Potoka. Trasa je středně náročná, vhodná pro děti od 8 let.

Další možné trasy: Z Bielého Potoka přes Nové Janošíkové diery – kaňon s překrásnými vodopády - do sedla Podžiar, poté vystoupáme po žebřících, můstcích a lávkách Hornými dierami do sedla Medzirozsutce, odkud je krásný výhled na Malý Rozsutec. Výstup na Malý Rozsutec (zhruba 0,5 hod.) a poté přes sedlo Podrozsutec zpět do Bielého Potoka. Trasa je vhodná pro zdatnější turisty. 
Nejzdatnější turisté mohou ještě před výstupem na Malý Rozsutec pokračovat přes vrchol nejkrásnější hory Slovenska - Velký Rozsutec - do sedla Medziholie a zpět do sedla Medzirozsutce. Trasa ze sedla Medzirozsutce přes Velký Rozsutec zpět do sedla Medzirozsutce trvá zhruba 3 hod.

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery se nacházejí poblíž Terchové, konkrétně její části Biely Potok. Tvoří je soustava soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře. Jánošíkove (nebo chcete-li Jánošíkovy) diery, zvané též prostě Diery se skládají z Horních, Dolních a naposledy zpřístupněných Nových dier. Nachází se zde kolem 20 menších vodopádů, nad kterými vedou železné lávky a žebříky, místy je cesta osazena i řetězy. Za sucha jejich použití není nutné, ale je-li skála mokrá, přijdou vhod. Je nutné vzít si vhodnou obuv. Celá oblast je domovem mnoha živočišných i rostlinných druhů, vyhledávajících chlad a vlhko. V letní sezóně jsou tato místa pro svoji mimořádnou atraktivitu hojně navštěvována turisty.

Bielý potok je i pro mlsné jazyky – z kulinářských specialit kromě halušek vyzkoušejte také nejrůznější sýrařské výrobky, oštěpky, parenice či chutné ovčí jogurty – bílé i ochucené.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění