Největší výstava ORCHIDEJÍ v Německu
Máte jedinečnou možnost zakoupit různé odrůdy orchidejí, které v běžných květinářstvích neseženete.
Každoroční velikonoční výstava v Drážďanech je jednou z největších a nejkrásnějších výstav orchidejí v Evropě. 350 vystavovatelů ze čtyř kontinentů představí na ploše 5000 m2 více jak 20000 rostlin a 100000 květů. V areálu výstaviště bude doprovodný program, uvidíte velikonočních dekorace, řemeslné výrobky i zahrádkářské potřeby.
Cena: od 749,00 Kč
Termíny: 21.03.2024, 22.03.2024, 23.03.2024, 23.03.2024
Nástupní místa: Praha, Ústí nad Labem, Brno, Jihlava
Typ: Poznávací, Zahrady a květiny
Země: Německo

Popis


Odjezd z Prahy v 7.30 hodin ráno od hlavního vlakového nádraží, z Ústí nad Labem cca v 8.45 hod. od hlavního vlakového nádraží. Navštívíme výstavu orchidejí v Drážďanech, odpoledne prohlídka historického centra Drážďan s průvodcem a osobní volno. Návrat do Prahy ve večerních hodinách - okolo 21.00 hodin.

V ranních hodinách odjezd do Drážďan na mezinárodní prodejní výstavu orchidejí Orchideen Welt, jedné z největších prodejních výstav orchidejí v Evropě. Výstava bude na více než 5 000 m2 výstavní plochy, je přihlášeno 350 vystavovatelů ze čtyř kontinentů. Uvidíte více jak 20 000 rostlin a 100 000 květů. Možnost výhodných nákupů. Souběžně s výstavou orchidejí se koná i výstava Drážďanské Velikonoce, kde se můžete nechat inspirovat na nadcházející svátky jara.

V Drážďanech se nachází krásné historické centrum, které je unikátní svojí věrnou rekonstrukcí po bombardování za druhé světové války. Prohlédnete si Královský zámek a katedrálu Frauenkirche, Rezidenční zámek. Kromě toho, nabízejí Drážďany také desítky galerií - světově známá galerie Zwinger - a muzeí.

Co lze vidět v Drážďanech

Drážďany jsou hlavním městem spolkové země Sasko, leží zhruba 40 km severně od českých hranic. Jméno Drážďan pochází ze starosrbského výrazu pro obyvatele bažin nebo lužních lesů - Drážďany. Drážďany mají více než půl miliónu obyvatel a jejich velkoměstský charakter s mnoha historickými a kulturními památkami láká návštěvníky ze širokého okolí i ze zahraničí. Důkazem je skutečnost, že tuto saskou metropoli na řece Labi každoročně navštíví kolem pěti miliónů turistů.

Hlavním drážďanským lákadlem je barokní architektonický skvost Zwinger s nádhernými interiéry a rozsáhlými uměleckými sbírkami, z nichž nejznámější je Obrazárna starých mistrů "Galerie Alte Meister", sbírka porcelánu "Porzelansammlung" a zbrojnice "Rüstkammer". Severozápadní východ z galerie Zwinger Vás zavede přímo před barokní budovu opery "Semperoper". Naproti ní je pastvou pro oči také nedávno nákladně restaurovaný drážďanský zámek s barokním kabinetem a sbírkou kuriozit saského panovníka Augusta II. "Altes und Neues Grünes Gewölbe" a zrovna tak i před několika lety znovu vystavěný barokní kostel "Frauenkirche" stojící na náměstí "Neumarkt", který byl zničen při bombardování Drážďan na konci druhé světové války, a jehož trosky byly po dlouhou dobu protiválečným Mementem. Paradoxně je jednou z nejstarších staveb na tomto místě funkcionalistická budova paláce kultury "Kulturpalast", dostavěná v roce 1969. Před několika lety byl kulturní palác zrekonstruován a jeho exteriéry i interiéry jsou hezkou ukázkou stylu a architektury šedesátých a sedmdesátých let.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Skupinové vstupné na výstavu 10,00 €