Adrenalin na Dachsteinu - skywalk, vyhlídka, visutý most a schody do prázdna
Jen málokde je nebe tak blízko Vás jako zde! Ve výšce 3000 metrů nad mořem si užijete neuvěřitelné zážitky.
Projdete se po nebeské stezce, přejdte propast po visutém mostě, postavíte se na schody do prázdna. Ne každý, kdo zvládne visutý most je schopen sestoupit na 14 skleněných schodů. Podíváte se dovniř ledovce.
Cena: od 1399,00 Kč
Termíny: 03.08.2024, 31.08.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Poznávací, Turistický, Turistický
Země: Rakousko

Popis


Na ledovci Hunerkogel je několik atrakcí. Každá z nich je zcela mimořádná a nezapomenutelná - vyhlídka Skywalk, visutý most, skleněné schody, ledový palác - a to vše uvidíte. 

Skywalk

znamená v překladu nebeská stezka. Vyhlídka se nachází v nadmořské výšce přibližně 2700 m, přímo u horní stanice lanovky. Vyhlídková platforma na ledovci trůní na 250 metrů vysoké strmé skalní stěně Hunerkogel. Část podlahy plošiny je vyrobená ze skla. Vyhlídková plošina je výrazně vyšší, než je např. vyhlídková plošina u Niagarských vodopádů. V jasných dnech můžete vidět ze Skywalku celé Taury s Grossglocknerem a Grossvenedigerem, na jihu Triglav ve Slovinsku a na severu až do Čech. Kromě mimořádného výhledu do dálky nabízí Skywalk přímý pohled ná přírodní krásy Dachsteinu.

Visutý most

má celkovou délku skoro 100m s výhledem jednak na krásné vrcholy Alp, ale také do téměř 400 metrové hloubky. Když kráčíte po mostě, máte propast přímo pod nohama a vidíte ji. Navzdory vysoké bezpečnosti mostu, chůze po něm si pohrává s nervy snad každého z nás.

Schody do prázdna

Když přejdete visutý most, sestoupíte na schody do prázdna. Ne každý, kdo zvládne visutý most je schopen sestoupit po těchto 14 schodech prakticky celých ze skla i se skleněným zábradlím na dolní podestu, která je také ze skla. Kdo to dokáže, ocitne se ve volném prostoru pod úrovní visutého mostu. A zde zapózujete a fotografie zdokumentuje Vaši odvahu!

Palác z ledu

Projdete se ledovým královstvím, při kterém můžeme obdivovat fascinující svět ledovce. Uvmitř ledovce uvidíte zářivé ledové sochy a komnaty se světelně akustickými efekty.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné. 
Ceny vstupného: jízda lanovkou, Visutý most, Schody do prázdna, Ledový palác, poplatek za horskou cestu - celkem 1600 Kč dospělý, 1250 Kč mládež (narození 2006, 2007, 2008), 900 Kč dítě (narození 2009 až 2018). Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.