Výprava za nejkrásnějšími soutěskami rakouských Alp I.
Divoká romantická příroda, dravé vodopády, nádherné výhledy ...
Místa, kde si voda vyhloubila cestu dolů z vrcholku hor, v sobě ukrývají cosi tajemného a dobrodružného. Těmto místům říkáme soutěsky. Den v zelené přírodě v rakouských horách, procházky dvěmi nádhernými soutěskami a nejdelší průchozí jeskyni na světě.
Cena: od 1599,00 Kč
Termíny: 10.08.2024, 07.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Turistický, Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Určitě vás uchvátí krásné pohledy do okolí. Turistika třemi soutěskami - Vorderkaserklamm, Seisenbergklamm a Lamprechtshöhle. Pobyt v soutěskách 7 hodin. 
 

Nejdříve si projdete soutěsku Vorderkaserklamm. Soutěska byla veřejnosti zpřístupněna v roce 1882. Délka soutěsky je 400 m a hloubka 80 m. Nejširší místo měří 6 m a naopak nejužší pouhých 80 cm. Čeká vás na 51 lávek a 35 schodišť o celkovém počtu 373 schodů.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou jednoho z nejrozsáhlejších jeskynních systémů v Evropě Lamprechtshöhle. V části jeskyně zpřístupněné návštěvníkům, se můžete projít po lehce přístupných chodnících asi 700 m do nitra hory a dostat se na prostornou plošinu, která nábízí návštěvníkům působivý pohled na nejlépe nasvícené části jeskyně. Jsou to až neskutečné prostory a monumentální pohled shora dolů. Lamprechtshöhle je nejdelší průchozí jeskyně na světě.

V odpoledních hodinách se vypravíte do soutěsky Seisenbergklamm. Soutěska je součástí Weißbach Nature Park. Vznikla zhruba před 12000 lety v poslední době ledové. O její první zpřístupnění se postarali místní dřevorubci, když celou soutěsku zpřístupnili v roce 1831 dřevěnými mostky. Do soutěsky vede soustava dřevěných chodníků a visutých mostů, které jsou ukotveny ve strmých stěnách rokle. Už odedávna byla síla vody využívána jako pohon vodního mlýnu a pily, které uvidíte při vstupu do soutěsky.


Cena zahrnuje: přepravu komfortním autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do soutěsek. 
Ceny vstupného do obou soutěsek a jeskyně - dospělý 18 €, dítě do 15-ti let 11 €. Nutno mít hotovost, nelze platit kreditní kartou.