Vánoční trhy ve Vídni
Vydejte se do předvánoční Vídně a poznejte jedinečnou adventní atmosféru, která zde každoročně panuje!
Na náměstí před radnicí ucítíte vůni pečených kaštanů, horkého punče, svařeného vína, kandovaného ovoce. V dřevěných stáncích můžete nakoupit spoustu nádherných dárků pro blízké.
Cena: od 699,00 Kč
Termíny: 16.12.2023, 23.12.2023
Nástupní místa: Brno, Mikulov
Typ: Adventní, Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla v 9.00 hodin ráno. Individuální volno k návštěvě vánočních trhů, odjezd z Vídně v 19.00 hodin.

Vídeňský vánoční trh

Ve Vídni najdete největší, nejznámější a taky nejnavštěvovanější vánoční trhy. Každoročně čítají na 140 stánků prodávajících tradiční sortiment typu vánočních ozdob, oblečení, suvenýrů a hlavně rozličných laskomin včetně neodmyslitelného punče. Hodně pozornosti je věnováno i dětem, pro které je tu postavena oblíbená atrakce - Ježíškova dílna.

Trhy u radnice

Největší trh ve Vídni je na náměstí Rathausplatz, přímo před místní novogotickou radnicí, jejíž okna se každoročně proměňují v adventní kalendář. Mezi stánky najdete adventní věnec obřích rozměrů i srdíčkový strom, který se stal symbolem vídeňských vánočních svátků hlavně pro zamilované páry.

Trhy na náměstí Marie Terezie

Vydáte-li se od radnice směrem k Vídeňskému parlamentu, po pár minutách se ocitnete na dalším trhu. Socha císařovny Marie Terezie na stejnojmenném náměstí je obklopena dřevěnými stánky, ve kterých si můžete koupit dekorační předměty s vánoční tématikou, tradiční řemeslné výrobky i občerstvení.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění.